Dergilerin Etki Alanı

Dergilerin Etki Alanı

2020 yılına girdik. Yeni bir dönem hepimize hayırlar getirsin. Dergici dostlarımız için 2019 zor bir yıl oldu. Zira artan maliyetler, kâğıt ve dağıtım bedellerine yansıtılan vergiler yüzünden bir çok dergi kapanmak zorunda kalırken, bazı dergilerimiz sayfa sayılarını düşürdü, bazılarıysa baskı adetlerini düşürmek suretiyle bu mali disiplin içinde geçen günleri en az hasarla atlatma yoluna gitti.

2020 yılını umutla besleyerek girdi dergicilerimiz…

Yeni dergiler girdi gündemimize. Yeni yol arkadaşlarımız oldu.

Yeniler eskilerin üzerine inşa olurmuş. Her bir dergi, bizim için kapanan bir başka derginin yerine açan çiçek gibidir. Hepsine bu bağda, bahçede yer vererek kuşatıyoruz. Başarılar diliyorum…


Türdeb olarak 2020 yılında kurumsal hafızamızı tazeleyerek, güçlendirerek girdik.

Geçtiğimiz dönem yaşadığımız kurumsallaşma yönündeki eksiklerin giderilmesi için ciddi adımlar atıldı. Dernek olmanın getirdiği disiplinler, yasal mevzuatlar yerine getirildi, üyelerimizle işbirliği halinde ciddi adımlar atmak için bu yıla hazır hale geldik.

Şimdi sıra üyelerimizde…


Özellikle derneğimize üye olduğunu ifade eden ancak eksik evraklar olduğu için resmiyet kazandırılmayan üyelerimize yaptığımız çağrıyı yeniliyorum. Lütfen eksik evraklarımızı genel sekreterliğimize ileterek üyeliğinize resmiyet kazandırınız.

Bir diğer konumuz PTT ile yaptığımız anlaşma…

2019 yılında yaptığımız avantajlı gönderi anlaşmasından üyelerimiz oldukça istifade etmişti. Bu yıl anlaşmamız 31 Ocak itibariyle sona ermiştir. Anlaşmamızın 2020 yılına yenilenmesi için teklifleri aldık inşallah avantajlı gönderi anlaşmamızı yenileyerek üyelerimizin dergi gönderilerini kolaylaştıracağız.


Türdeb ile ilgili yeni gelişmeleri turdeb.org adresimizden takip ediniz. Sosyal mecralarımız aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Web sayfamız yenileniyor. Yenilenen sayfamızla daha aktif hale gelecek olan sitemizde inşallah üye dergilerimizin tüm faaliyetlerine yer vereceğiz.


2020 yılının dergi camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum.

04.02.2020

Fatih Bayhan

TÜRDEB – Türkiye Dergiler Birliği Genel Başkanı