GENÇ Dergisi Çıktı: Sana Guslü de Soracaklar!

GENÇ Dergisi’nde bu ay kapağımıza “Sana Gusülü de Soracaklar” başlığını taşıdık. 54 farz şeklinde nesilden nesile aktarılan birçok konu, şimdilerde hayatın dışında kalan meselelermiş muamelesi görebiliyor. Temel din eğitimi ve İslam şuuru konusunda hem aileler hem de okullar yetersiz kalıyor. Konu tabii ki bunlarla sınırlı değil; zira meselenin özü fıkıh da olsa büyük resmi görmeden, kuşatıcı bilgilere sahip olmadan vâkıf olmak zordu. Bu anlamda kıymetli hocalarımızın görüşleri ile dopdolu bir dosya hazırladık. Niyetimiz hem kafalardaki sorulara cevap olması hem de yeni sorulara kapı açabilmek.

Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Lütfi Arslan “Hepsi Gider İlmihâl Kalır” diyerek “Burhan ile Genç”in hikayesini bizlerle paylaşıyor. Editörümüz Süleyman Ragıp Yazıcılar ise Editörden yazısında “Kimse Kimseye Yol/Yön Göstermeyecek mi?” başlığı ile sesleniyor.
İbrahim Cücük, Abdurrahman Arslan, Ahmed Hamdi Yıldırım ve Mehmet Akif Çeç Hocalarımızdan aldığımız görüşler ve Raed Batıs, Alev Alatlı, Nazan Yalçınkaya, Mehmed Ali Asla, S. Bilgehan Eren röportajları sizleri bekliyor…