MAHMUT BALCI TAZİYE ZİYARETİ

TÜRDEB aktif üyesi olan, Birey Yayınları’nın sahibi, Öğretmenin Dergisi yazarlarından, Eğitimci Yazar Mahmut Balcı’yı 11 Ocak 2018 tarihinde cuma namazı esnasında kalp kırız geçirerek Hakka yürüdü.

TÜRDEB olarak Cumartesi günü cenaze merasimine iştirak ederek, Mahmut Ağabeyimize son görevimizi yaptık. Cami cemaatinden bazıları Mahmut Balcı’ın vefatı hakkında şöyle konuştular:

Yaşlı bir amca, “50 senedir bu mahalledeyim ilk defa bu kadar kalabalık cenaze namazı görüyorum” dedi. Bir başka amca; “Mahmut hocamız cami kürsüsünde vaiz verirken bir kez tekbir getirdi ve rahleye yığıla kalarak son nefesini verdi” dedi.

Bir kez daha yaşayarak öğrendik ki, neyle amel edersen öyle de ölüyorsun! Bize göre güzel ölüm!.. Allah gani gani rahmet eylesin Güzel insandı…

TÜRDEB olarak, Mahmut Balcı’nın ailesine, sevenlerine ve camiamıza baş sağlığı dileriz.

MAHMUT BALCI KİMDİR?

1963 yılında Kilis’te Doğdu. 1982 yılında ise Kilis lisesinden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Dergiler Birliği Üyesi, Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. Eğitimde güzel örnekler, Türkiye Değer Ödülleri gibi yarışmalarda Türkiye jüri üyeliği yaptı. 19.Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayında görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB Ders Kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı.

 

Kitapları;

İnsanları Tefrikaya Düşüren Faktörler

Özgürlük Paylaşmaktır

Halkın Valisi Recep Yazıcıoğlu

Bir Barış Elçisi Olarak Hz. Muhammed

Değerleri Yaşamak ve Yaşatmak