TÜRDEB ÜYELERİ YILIN SON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) olarak, üye dergi temsilci ve editörlerinin katılımı ile 2018 yılı son toplantısını Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleştirdik.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda ortak gündem oluşturma, dergilerin dayanışması ve dergilerin ileriye dönük vizyonu üzerinde duruldu ve dergilerin artı ve eksileri masaya yatırılırdı.

2019 dergi fuarı hazırlıkları, dergi dağıtım çalışmalarında gelinen nokta, e-dergicilik alanındaki yeni gelişmeler de toplantıda konuşulan diğer konulardı.

Toplantıya katılan dergilerin temsilcileri; TÜRDEB Başkanı Fatih Bayhan, Halk Edebiyatı Dergisi adına Mehmet Ballı, Vuslat Dergisi adına İlhami Pınar, İnzar ve Kelhaamed Dergisi adına Mehmet Zeki Ergin, Akademya Dergisi adına Kerem Kubilay Karadeniz, Nisanur -Nur Çocuk ile Söz&Kalem Dergisi adına Sayim Yüksek, Genç Dergisi ve Okur Kitap Dergisi adına Asım Gültekin ve Sübhan Ahmedov, Köprü Dergisi (Berlin) adına Erkan Doğaslan, Sebilürreşad Dergisi adına Ömer Faruk Arlı, Yedi İklim Dergisi adına Müstakim Haksal, Seyyide Dergisi adına Fatma Toksoy, Ay Vakti Dergisi adına Esma Budak, Aylık ve Baran Dergisi adına Cumali Dalkılıç, Araf Dergisi adına M. Fatih Özmen, Haksöz ve Temmuz Dergisi adına Murat Ayar, Furkan Dergisi adına Ümit Elönü, Suskun Dergisi adına Ubeydullah Erdoğan, TÜRDEB yönetim ekibinden Recep Baydemir ve eski dergicilerden Sıktı Türkan ve Gürsel Tanrıverdi.