Türkiye Dergiler Birliği 2019 Şubat Ayı Toplantısında 10. UDF Dergi Fuarı Startını Verdi

Türkiye Dergiler Birliği, 2019 yılı Şubat ayı Dergiciler buluşma toplantısını TÜRDEB Genel Başkanı Fatih Bayhan yönetiminde, Salı günü Dergi Editörlerinin katılımıyla Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirdi.

Planlanandan uzun süren ve verimli geçen toplantıda, gündem maddeleri istişare edildi.

Genel Başkan Fatih Bayhan ana gündeme dair; 2019 Uluslararası Dergi Fuarının planlandığı gibi 24 Nisan Çarşamba günü başlayıp 29 Nisan Pazartesi günü sona ereceğini, Fuarla ilgili gerekli yazışmaların ve ön hazırlıkların tamamlandığını, TÜRDEB üyesi olan dergilerin, 14 Şubat Perşembe gününden itibaren fuar başvurularını yapabileceklerini ve fuarla ilgili DUYURU’nun aynı zamanda üye dergilerimizin e mail adreslerine gönderileceğini, söyledi.
Başkan Bayhan ayrıca hafta içi, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’yu makamında ziyaret ederek, bu yıl dergilerin kütüphanelere eksiksiz ulaştırılması hususunda Genel Müdürlüğün aldığı yeni kararların ve KDV muafiyetinin etkilerinin istişare ettikleri hususunda dergicileri bilgilendirdi. Bu konuda detaylı bilginin TURDEB Web sitemizden haber olarak paylaşıldığını söyledi.

Başkan Yardımcısı Mehmet Ballı ise; TÜRDEB’in PTT ile yapmış olduğu yeni kargo anlaşmasının bürokrasiye rağmen hızla sonuçlandırılarak, TÜRDEB üysi dergilerin bu hizmetten hemen faydalanmaya başladıklarını ve diğer tüm üye dergilerin de bu anlaşmaya sahip çıkmalarını istediklerini, söyledi. Ballı ayrıca, TÜRDEB internet web sitesinin yenilenerek tüm dergicilerin 7/24 faydalanabileceği dinamikliğe kavuşturarak, TÜRDEB üyesi dergilerin haber, ziyaret, duyuru gibi birçok faaliyetlerini buradan yayınlatarak 7/24 saat takip edebilecekleri güncelliğe kavuştuğunu ve TÜRDEB ile Kurumsal iletişim kurmak isteyenlerin http://www.turdeb.org/iletisim adresindeki e mail formlarını kullandıkları takdirde kendilerine mutlaka dönüş yapılacağını” dile getirdi.

Toplantıya katılan Dergi Editör ve temsilcilerinin gündeme dair dile getirdikleri diğer konular enine, boyuna konuşulduktan sonra Başkan Fatih Bayhan’ın teşekkür konuşması ile toplantı sona erdi.

Toplantıya Katılan Dergiciler:
Sebilürreşat Dergisi adına Fatih Bayhan, Halk Edebiyatı Dersi adına Mehmet Ballı, Haksöz Dergisi ve Temmuz Dergisi adına Murat Ayar, Yedi İklim Dergisi adına Müstakim Haksal, Genç Okur Dergisi adına M.Emin Oyar, Seyyide Dergisi adına Fatma Toksoy, Ay Vakti Dergisi adına Esma Budak, Araf Dergisi adına M. Fatih Özmen, Suskun Dergisi adına Ubeydullah Erdoğan, Serçe Edebiyat Dergisi adına Enes Batman, Semerkant Dergisi Adına Sıddık Sarıdağ, Mavi Fidan Dergisi adına Cüneyit Dal ve Ayrıca Ay Vakti Dergisi yazarı da olan Usta dergici Recep Garip katıldı.