Türkiye Dergiler Birliği’nin Yeni Yönetim Kurulu Toplantısı

Tüm Dergiler Derneği olarak yeni yönetim kurulumuz dernek merkezinde 20 Ağustos 2019 tarihinde bir araya geldi.
Yeni yönetim kuruluna güven tazeleyerek giren ve yeniden başkan seçilen Fatih Bayhan toplantı açış konuşmasında;
“TÜRDEB, Türkiye Dergiler Birliği Platformu olarak 2019-2020 dönemine girmiş bulunuyoruz. Öncelikle bu yeni dönemin tüm dergimiz ve dergicilerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Bu yeni dönemi TÜRDEB olarak 1. Olağanüstü Genel Kurul’da üyelerimizin teveccühüyle yenilenerek ve güçlenerek yeni bir yönetimle yola devam ediyoruz.
Yeni yönetim kurulumuzda yapılan görevlendirmeyle birlikte genel sekreterliğe yazar Mehmet Ballı (Halk Edebiyatı Dergisi yöneticisi), muhasip üyeliğe çizer Faruk Günindi (Hacamat Dergisi, Geleneksel Tıp Dergisi, Cafcaf Dergisi sahibi), başkan yardımcılıklarına yazar Fatma Toksoy (Seyyide Dergisi Editörü), Murat Açıkgöz (Yarın Dergisi yöneticisi) görevlendirilirken üyeliklere yazar Esma Budak (Ay Vakti Dergisi yazarı) ve yazar Fatma Gülşen Kocak seçildi. Denetleme kurulumuza ise İSAM’dan yazar Cemal Toksoy, dergi yazarı ve akademisyen Dr. Vahit Çalışır ile Şiir-der başkanlığını da yürüten şair Ömer Faruk Arlı seçilmiştir. Arkadaşlarımıza verimli bir hizmet dönemi diliyorum.” Dedi.

Diğer Yönetim Kurulu üyelerinin de gündeme dair konuşmalarının ardından Yönetim Kurulu ilk gündemi ‘üyelikle ilgili eksikliklerin giderilmesi’ oldu. Bu konuda alınan karar;  ‘Web sitemizde üye olarak bildirilen ve etkinliklerimize destek veren dergilerimizin ve dergicilerimizin eksik evraklarını tamamlayarak üyeliklerini güncellemeleri sağlanacaktır.’

Diğer önemli gündem maddesi ise: ‘Dergi Fuarı’nın eksiklerinin giderilmesi ve fuarın gerçekleştirilmesi,’ Bu konuda da, ‘İvedi fuar hazırlıklara başlanılarak, Dergi Fuar yeri, zamanı ve diğer yapılması gereken işlemler hususunda çalışmaların başlatılması kararı alınmıştır.’

Yönetim Kurulu üyeleri, yukarıda alınan ve üzerinde çalışıp mutabakat sağlanan kararların TÜRDEB üyelerine duyurulması sonucuyla toplantı sona erdi.