Türkiye Dergiler Birliği (Türdeb)

Yönetim Kurulu

Tüm Dergiler Derneği (Türdeb) Yönetim Kurulu


  • Fatih BAYHAN (Başkan)
  • İsmail Mansur Özdemir (Genel Sekreter)
  • Fatma Toksoy (Başkan Yardımcısı)
  • Murat Açıkgöz (Sekreter)
  • Faruk Günindi (Sayman)

Tüm Dergiler Derneği (TÜRDEB)’nin Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 1. Olağanüstü Genel Kurul’unda yapılan seçim sonucunda yukarıda bildirilen üyeler Yönetim Kurulu’na seçilmiştir.

Fatih Bayhan, TÜRDEB Başkanı

BAŞKAN’DAN YAZILAR


Dergilerle Dergi Gündemimiz

Geçtiğimiz hafta kadim dergilerimizden Yedi İklim’in ev sahipliğinde Mart ayı buluşmamızı gerçekleştirdik. Birçok gündem birikmişti. PTT ile anlaşmamızın yenilenmesi, TÜRDEB’in kurumsallaşma süreci, yeni üyelerimizle bilgi alışverişimiz, dergi fuarımız ve dağıtımla ilgili başlattığımız yeni adım.

Hepsini konuştuk…

Fatih Bayhan, TÜRDEB Başkanı

BAŞKAN’DAN YAZILAR


Dergilerin Etki Alanı

2020 yılına girdik. Yeni bir dönem hepimize hayırlar getirsin. Dergici dostlarımız için 2019 zor bir yıl oldu. Zira artan maliyetler, kâğıt ve dağıtım bedellerine yansıtılan vergiler yüzünden bir çok dergi kapanmak zorunda kalırken, bazı dergilerimiz sayfa sayılarını düşürdü, bazılarıysa baskı adetlerini düşürmek suretiyle bu mali disiplin içinde geçen günleri en az hasarla atlatma yoluna gitti.

Fatih Bayhan, TÜRDEB Başkanı

BAŞKAN’DAN YAZILAR


Yeni Ufuklar, Yeni Bir Dönem…

Dergi dostları!

Türkiye Dergiler Birliği, bir dernek çatısını çoktan aşmış, bir dayanışma örneğine dönüşmüştür. Dergiciliği fikrin, kültürün ve irfanın coşkun akan ırmakları gibi telakki edenlerin yolu olarak yorumladığımız dergi mesaisi, bizi tanımlayan ortamın adıdır.